Jak i gdzie kupić złoto inwestycyjne?

Jak i gdzie kupić złoto inwestycyjne?

Gospodarkę charakteryzują wahania koniunkturalne na które mają wpływ różnorodne czynniki. Raz jest lepiej, raz nieco gorzej, ale wiedząc, że nadchodzi kryzys, warto zainwestować pieniądze w coś, dzięki czemu nasze oszczędności nie stracą na wartości. Większość osób uważa, że takimi rzeczami są nieruchomości, dzieła sztuki czy złoto. Widać to zwłaszcza w czasie epidemii koronawirusa, ale nie tylko.

JAK KUPIĆ ZŁOTO FIZYCZNE BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się tzw. monety bulionowe (lokacyjne), które można odsprzedać na całym świecie. Są one wybijane z czystego złota, którego próba wynosi 9999, a ich główną zaletą jest to, że o ich cenach decydują, w przeciwieństwie do numizmatów, notowania kruszcu. Polską monetą bulionową jest Orzeł Bielik emitowany przez NBP, który jest bardzo popularny wśród inwestorów. Można go nabyć od wielu polskich firm, nawet bez wychodzenia z domu, bowiem sporo mennic działa obecnie online. Pamiętaj jednak, że nie każdy podmiot na rynku jest uczciwy. Aby uniknąć kłopotów i nie dać się naciągnąć przez oszusta, złoto kupuj tylko od sprawdzonych dostawców, np. od mennicy zachodniopomorskiej.

Odwiedzając stronę internetową https://mennicazachodniopomorska.pl/ możesz bez problemu nabyć interesujące cię produkty ze złota oraz zamówić je z dostawą pod same drzwi. Jest to obecnie najprostszy i najczęściej wybierany sposób zakupu. Dzięki niemu nie musisz wychodzić z domu, możesz szybko porównać ceny interesujących cię produktów i przejrzeć całą ofertę bez wstawania z fotela. Ponadto ograniczasz ryzyko utraty pieniędzy, bowiem nie przemieszczasz się z nimi przez miasto. W ten sposób na pewno nikt cię nie okradnie.

GDZIE KUPIĆ ZŁOTO INWESTYCYJNE ONLINE I STACJONARNIE

Początkującym inwestorom poleca się inwestowanie pieniędzy w monety bulionowe, choć są nieco droższe, ponieważ łatwiej sprawdzić ich autentyczność. Na cenę złota wpływa wiele różnych czynników, takich jak próba, bieżący kurs czy marża sprzedawcy. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku taniej, nie oznacza bezpieczniej. Uczciwi dostawcy mają zazwyczaj bardzo zbliżone ceny, jeśli więc ktoś ma znacząco niższą cenę, istnieje ryzyko, że sprzedaje podróbkę złota. Oczywiście nie zawsze mamy do czynienia z oszustem, ponieważ ktoś może dopiero zaczynać sprzedaż albo walczyć z płynnością finansową. Takie okazje to jednak rzadkość, więc miej się na baczności.

Najlepszym miejscem do zakupienia złota jest oczywiście to, gdzie dane złoto można obejrzeć z każdej strony i ma się pewność, że nie jest ono podrobione, ale jak takie znaleźć? Takim bezpiecznym miejscem jest np. mennica zachodniopomorska. Co ciekawe, działa ona nie tylko stacjonarnie, ale też jako sklep internetowy. Jeśli więc chcesz zainwestować swoje pieniądze bez wychodzenia z domu, zamów u niej złoto przez Internet, jednocześnie ubezpieczając przesyłkę.

Zaletą zakupu złota online jest możliwość porównania cen, ale przed złożeniem zamówienia w innym sklepie, niż u mennicy, sprawdź autentyczność danej strony i jej uczciwość. Możesz w tym celu np. przejrzeć opinie na temat danej strony lub skontaktować się ze sklepem stacjonarnym.

Pamiętaj, że złoto można nabyć zarówno w sposób pośredni (na rynku wtórnym), jak i bezpośredni (u producenta czy dealera). Sprzedawcą może być zatem przedsiębiorstwo, ale może to być równie dobrze osoba prywatna. Firmy są bezpieczniejszym sprzedawcą, ale najwiarygodniejszym jest zawsze Mennica Polska. Dodatkowo możesz z nią zawrzeć umowę gwarantującą, że po jakimś czasie mennica odkupi od ciebie to zakupione złoto.

JAKĄ FORMĘ ZŁOTA WARTO WYBRAĆ NA INWESTYCJĘ

Tak jak już wspomnieliśmy, możesz kupić monety bulionowe lub sztabki złota. Jeśli jednak boisz się trzymać złoto w domu, zainwestuj oszczędności w ten królewski metal, ale nie kupuj go w postaci fizycznej. Jest to możliwe, jeżeli zdecydujesz się na pozyskanie ekspozycji na złoto. W ten sposób możesz stać się inwestorem, z akcjami wybranych spółek działających na rynku metali szlachetnych lub stać się właścicielem instrumentów pochodnych na złoto. W ten sposób możesz zarobić nawet więcej, niż kupując sztabkę złota czy monetę bulionową.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Służymy wszelką pomocą.